PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

By | 18 listopada 2018

W dniu 13 listopada 2018 r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2017/2018 w Powiecie Rzeszowskim. Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2017/2018 sklasyfikowany na piątym miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej gromadząc łącznie 4092 punkty. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

  1. Gmina Trzebownisko – 1074 punkty,
  2. Miasto Dynów – 616 punktów,
  3. Gmina Krasne – 507 punktów.

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych powiatu 22 razy zdobywali miejsca medalowe
w Województwie Podkarpackim (11 razy w Igrzyskach Dzieci, 7 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 4 razy
w Licealiadzie).

Szczególne gratulacje należą się uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, którzy zdobyli dziewięć medali
w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Natomiast w rozgrywkach Licealiady, a więc w zawodach w których uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiat został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród powiatów województwa, uzyskując łącznie 1254 punkty. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

  1. ZSZ Dynów – 485 punktów,
  2. LO Dynów – 299 punktów,
  3. ZS Sokołów Młp. – 138 punktów.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego:

w Igrzyskach Dzieci:

  • I miejsce – drużyna występująca w konkursie „Baw się z nami” ze SP w Głogowie Młp.,
  • I miejsce – drużyna koszykówki dziewcząt ze SP w Malawie,
  • I miejsce – drużyna chłopców w gimnastyce ze SP w Malawie,
  • I miejsce – Aleksandra Wojnar w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,
  • I miejsce – Gabriela Szczudło w pływaniu na 50 m stylem dowolnym ze SP w Głogowie Młp.,
  • I miejsce – Igor Domowicz w gimnastyce ze SP w Malawie,
  • II miejsce – drużyna unihokeja dziewcząt ze SP Nr 2 w Stobiernej,
  • II miejsce – sztafeta dziewcząt w drużynowych biegach przełajowych ze SP w Dynowie,
  • II miejsce – Michał Bieda w skoku wzwyż ze SP w Straszydlu,
  • III miejsce – Aleksandra Wojnar w czwórboju lekkoatletycznym ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Filip Siorek w gimnastyce ze SP w Malawie.

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

  • I miejsce – Monika Gomółka w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,
  • I miejsce – Oliwer Wdowik w biegu na 100 m ze SP w Zaczerniu,
  • II miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Zaczerniu,
  • II miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców ze SP w Zaczerniu,
  • II miejsce – Gabriela Sikora w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – sztafeta dziewcząt w drużynowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,
  • III miejsce – Karolina Hazik w biegu na 80 m przez płotki ze SP w Zaczerniu.

w Licealiadzie:

  • II miejsce – drużyna chłopców w lidze lekkoatletycznej z ZSZ w Dynowie.
  • III miejsce – drużyna dziewcząt w piłce ręcznej z LO w Dynowie,
  • III miejsce – drużyna dziewcząt w badmintonie z ZSZ w Dynowie,
  • III miejsce – Kamil Kotula w pływaniu na 50 m stylem klasycznym z SLO w Głogowie Młp.

Nagrody medalistom i wyróżnionym wręczali: Pan Marek Sitarz, Wicestarosta RzeszowskiPani Sylwia Niemiec, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Jacek Piekiełek, wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Uhonorowano nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2017/2018. Nagrody i dyplomy otrzymali:

  • Pani Sylwia Niemiec – prezes PSZS,
  • Pan Jacek Piekiełek – wiceprezes PSZS,
  • Pan Zbigniew Przygórzewski – Powiatowy Organizator Sportu,
  • Pan Tadeusz Bazan (SP Sokołów Młp.),
  • Pan Grzegorz Bielec (Szkoła Podstawowa w Malawie),
  • Pani Małgorzata Bolko (ZS w Kamieniu),
  • Pan Paweł Gierula (ZSZ w Dynowie),
  • Pani Katarzyna Grot (LO w Dynowie),
  • Pan Bogdan Jeż (SP w Głogowie Młp.),
  • Pan Piotr Kobylarz (ZS w Sokołowie Młp.),
  • Pan Dariusz Mazur (SP w Dynowie),
  • Pan Zbigniew Michałowicz (SP w Lubeni),
  • Pan Bogusław Mularski (SP w Głogowie Młp.),
  • Pan Marek Paściak (ZSZ w Dynowie),
  • Pan Marek Rokita (SP w Głogowie Młp.),
  • Pan Paweł Rokita (SP w Straszydlu),
  • Pan Michał Stelmach (SP Nr 2 w Stobiernej),
  • Pan Artur Szymański (SP w Malawie)
  • Pan Waldemar Szymański (SP w Zaczerniu),
  • Pan Wiesław Syzdek (SP w Malawie),
  • Pan Radosław Telega (SP w Dynowie),
  • Pan Marek Wantrych (SP w Zaczerniu),
  • Pan Grzegorz Złotek (SP w Zaczerniu).

Wręczono nagrody i dyplomy szkołom, które wśród szkół Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe.

w Igrzyskach Dzieci:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (I miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Malawie (II miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (III miejsce).

w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

  • Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (I miejsce),
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzebosi (II miejsce),
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (III miejsce)

w Licealiadzie:

  • Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie (I miejsce),
  • Liceum Ogólnokształcące w Dynowie (II miejsce),
  • Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim (III miejsce).

Uhonorowano gminy, które wśród gmin Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

  • Gminę Trzebownisko (I miejsce).
  • Miasto Dynów (II miejsce),
  • Gminę Krasne (III miejsce).

Ponadto wręczono podziękowania szkołom, które szczególnie aktywnie włączyły się we współorganizację rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego na terenie Powiatu Rzeszowskiego:

  • Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne w Błażowej,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Dynowie,
  • Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim,
  • Zespół Szkół w Kamieniu,
  • Szkoła Podstawowa w Krasnem,
  • Szkoła Podstawowa w Malawie,
  • Szkoła Podstawowa w Zaczerniu.