LUTY 2024– PLANOWANE ZAWODY SPORTOWE

przez | 11 lutego 2024

LUTY –  PLANOWANE POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE 

IGRZYSKA DZIECI

Piłka  ręczna  dziewcząt Finał – 13.02.2024 wtorek (Dynów)

Piłka  ręczna  chłopców Finał– 15.02.2024 czwartek (Błażowa)

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Piłka  ręczna  dziewcząt Finał – 19.02.2024 poniedziałek (Błażowa)

Piłka  ręczna  chłopców Finał– 20.02.2024 wtorek (LO Dynów)

Piłka  siatkowa  dziewcząt Półfinały – 21.02.2024 środa (Zaczernie)

                       21.02.2024 środa (Tyczyn)

Piłka  siatkowa  chłopców Półfinały – 22.02.2024 czwartek (Zaczernie)

                    22.02.2024 czwartek (Tyczyn)

Piłka  siatkowa  dziewcząt  Finał – 28.02.2024 środa (Tyczyn)

Piłka  siatkowa  chłopców Finał – 29.02.2024 czwartek (Tyczyn)

LICEALIADA

Koszykówka dziewcząt – 20.02.2024 wtorek (Błażowa)

Koszykówka chłopców – 22.02.2024 czwartek (LO Dynów)

STYCZEŃ 2024– PLANOWANE ZAWODY SPORTOWE

przez | 4 stycznia 2024

STYCZEŃ –  PLANOWANE POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE 

IGRZYSKA DZIECI

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców – 11.01.2024 czwartek (Błażowa)

Koszykówka chłopców Półfinał – 17.01.2024 środa (Głogów Młp.)

Koszykówka chłopców Półfinał – 18.01.2024 czwartek (Błażowa)

Koszykówka dziewcząt Finał – 22.01.2024 poniedziałek (Błażowa)

Koszykówka chłopców Finał – 23.01.2024 wtorek (Błażowa)

 

LICEALIADA

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców – 16.01.2024 wtorek (ZS Sokołów Młp.)

Piłka siatkowa chłopców  – 18.01.2024 czwartek (ZSzZ Dynów)

Piłka siatkowa dziewcząt – 25.01.2024 czwartek (LO Dynów)

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY ZA ROK SZKOLNY 2022/2023 W POWIECIE RZESZOWSKIM

przez | 11 grudnia 2023

W dniu 6 grudnia 2023 r. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2022/2023 w Powiecie Rzeszowskim. Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2022/2023 sklasyfikowany na drugim miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej gromadząc łącznie 5772 punkty, tym samym awansując o jedną pozycję w stosunku do roku poprzedniego. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

  1. Gmina Trzebownisko – 2179 punktów,

  2. Miasto Dynów – 920 punktów,

  3. Gmina Błażowa – 903 punkty.

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu 44 razy zdobywali miejsca medalowe w Województwie Podkarpackim (18 razy w Igrzyskach Dzieci, 22 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 4 razy w Licealiadzie).

Szczególne gratulacje należą się uczniom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, którzy zdobyli aż siedemnaście medali w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i 1186 punktów we współzawodnictwie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Natomiast w rozgrywkach Licealiady, a więc w zawodach w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych powiat powtórzył ubiegłoroczny wynik i został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród powiatów województwa, uzyskując łącznie 1416 punktów. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

  1. ZSZ Dynów – 802 punkty,

  2. LO Dynów – 279 punktów,

  3. ZSTW Trzciana – 128 punktów.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego:

    1. w Igrzyskach Dzieci:

– I miejsce – Aleksander Bałut w rzucie palantówką ze SP w Wólce Niedźwiedzkiej,

– I miejsce – Wiktoria Gajdek w rzucie palantówką ze SP w Racławówce,

– I miejsce – Alicja Kozłowska w pływaniu ze SP w Wólce Podleśnej,

– I miejsce – drużyna występująca w konkursie „Baw się z nami” ze SP w Głogowie Młp.,

– I miejsce – drużyna trójboju lekkoatletycznego chłopców ze SP w Głogowie Młp.,

– I miejsce – drużyna unihokeja dziewcząt ze SP Nr 2 w Stobiernej,

– I miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Trzebownisku,

– II miejsce – Emilia Pokrzywa w pływaniu ze SP w Jasionce,

– II miejsce – drużyna tenisa stołowego dziewcząt ze SP w Kąkolówce,

– II miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – drużyna czwórboju lekkoatletycznego chłopców ze SP Nr 1 w Dynowie,

– II miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie,

– III miejsce – Anna Bęben w pływaniu ze SP w Sokołowie Młp.,

– III miejsce – Borys Grzebyk w biegu na 1000 m ze SP w Siedliskach,

– III miejsce – drużyna dziewcząt w biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – sztafeta 4×100 m chłopców ze SP Nr 1 w Dynowie,

– III miejsce – drużyna chłopców z w koszykówce 3×3 ze SP w Siedliskach.

    1. w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

– I miejsce – Filip Rodzinka w biegu na 100 m ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – Tymoteusz Strojek w pływaniu ze SP w Głogowie Młp.,

– I miejsce – Zuzanna Wandas w biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna koszykówki dziewcząt ze SP w Błażowej,

– I miejsce – drużyna tenisa stołowego chłopców ze SP w Kąkolówce,

– I miejsce – drużyna dziewcząt w biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna chłopców w biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – sztafeta 4×100 m dziewcząt ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP w Zaczerniu,

– I miejsce – drużyna dziewcząt w Lidze Lekkoatletycznej ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – Antoni Wójcik w pływaniu ze SP w Trzebownisku,

– II miejsce – Eliza Zajchowska w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – drużyna piłki ręcznej dziewcząt ze SP Nr 1 w Dynowie,

– II miejsce – drużyna tenisa stołowego dziewcząt ze SP w Kąkolówce,

– II miejsce – sztafeta olimpijska dziewcząt ze SP w Zaczerniu,

– II miejsce – drużyna chłopców w Lidze Lekkoatletycznej ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – Julia Bieniek w skoku w dal ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – Vanessa Dygdoń w skoku wzwyż ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – Daria Sowa w rzucie kulą ze SP w Racławówce,

– III miejsce – Krystian Szostek w skoku w dal ze SP w Zaczerniu,

– III miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych ze SP Nr 1 w Dynowie.

    1. w Licealiadzie:

– I miejsce – drużyna chłopców w drużynowych biegach przełajowych z ZSZ w Dynowie,

– I miejsce – drużyna chłopców w sztafetowych biegach przełajowych z ZSZ w Dynowie,

– III miejsce – drużyna chłopców w Lidze Lekkoatletycznej z ZSZ w Dynowie,

– III miejsce – drużyna dziewcząt w unihokeju z ZSZ w Dynowie.

Nagrody medalistom i wyróżnionym wręczali: Pan Jurek Faraś, Przewodniczący Komisji Spraw Gospodarczych i Transportu Rady Powiatu Rzeszowskiego (w imieniu Starosty Rzeszowskiego), Pani Sylwia Niemiec, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Pan Jacek Piekiełek, wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Przygórzewski, Powiatowy Organizator Sportu.

Uhonorowano nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2022/2023. Nagrody i dyplomy otrzymali:

1. Pani Sylwia Niemiec – prezes PSZS,

2. Pan Jacek Piekiełek – wiceprezes PSZS,

3. Pan Zbigniew Przygórzewski – Powiatowy Organizator Sportu,

4. Pani Małgorzata Bolko (ZS w Kamieniu),

5. Pan Damian Chudzikiewicz (SP Nr 1 w Dynowie),

6. Pan Jurek Faraś (SP w Błażowej),

7. Pan Rafał Flisak (SP w Kąkolówce),

8. Pan Łukasz Frączek (SP w Wólce Niedźwiedzkiej),

9. Pan Paweł Gierula (ZSZ w Dynowie),

10. Pan Witold Hałys (SP w Siedliskach),

11. Pan Andrzej Jemioła (SP w Kąkolówce),

12. Pan Bogdan Jeż (SP w Głogowie Młp.),

13. Pan Piotr Kulig (SP w Jasionce),

14. Pan Łukasz Marecki (SP w Sokołowie Młp.),

15. Pan Dariusz Mazur (SP w Dynowie),

16. Pan Bogusław Mularski (SP w Głogowie Młp.),

17. Pan Marek Paściak (ZSZ w Dynowie),

18. Pan Bogdan Peszek (LO w Dynowie),

19. Pani Anna Romanowska (ZSTW w Trzcianie),

20. Pan Jacek Sowa (SP w Tyczynie),

21. Pan Michał Stelmach (SP Nr 2 w Stobiernej),

22. Pani Sylwia Szponar-Haligowska (SP w Głogowie Młp.),

23. Pan Waldemar Szymański (SP w Zaczerniu),

24. Pan Maciej Śląski (SP w Krasnem),

25. Pan Krzysztof Śmiechowski (SP w Wólce Podleśnej),

26. Pan Radosław Telega (SP Nr 1 w Dynowie),

27. Pan Marek Wantrych (SP w Zaczerniu),

28. Pani Iwona Woźniak (SP Nr 1 W Bratkowicach),

29. Pani Małgorzata Wójtowicz (SP w Racławówce),

30. Pani Małgorzata Wróbel (SP w Błażowej),

31. Pan Grzegorz Złotek (SP w Zaczerniu).

Wręczono nagrody i dyplomy szkołom, które wśród szkół Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe.

  1. w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

– Szkoła Podstawowa w Zaczerniu (I miejsce),

– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie (II miejsce),

– Szkoła Podstawowa w Głogowie Małopolskim (III miejsce).

  1. w Licealiadzie:

– Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie (I miejsce),

– Liceum Ogólnokształcące w Dynowie (II miejsce),

– Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie (III miejsce).

Uhonorowano gminy, które wśród gmin Powiatu Rzeszowskiego zajęły miejsca medalowe w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

– Gminę Trzebownisko (I miejsce),

– Miasto Dynów (II miejsce),

– Gminę Błażowa (III miejsce).

Wśród uhonorowanych na podsumowaniu znaleźli się również:

– Pana Marek Sitarz, Starosta Rzeszowski, który otrzymał Pamiątkowy Medal 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego od Pana Jacka Bigusa, Wiceprezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,

– Pan Wacław Kuziara, pierwszy prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, któremu gratulacje w imieniu Szkolnego Związku Sportowego złożyli Pan Jacek Bigus oraz Pan Zbigniew Przygórzewski.

   

GRUDZIEŃ 2023– PLANOWANE ZAWODY SPORTOWE

przez | 11 grudnia 2023

GRUDZIEŃ –  PLANOWANE POWIATOWE ZAWODY SPORTOWE

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców – 11.12.2023 poniedziałek (Błażowa)

Koszykówka chłopców Półfinały – 13.12.2023 środa (Błażowa)

Koszykówka  chłopców  Półfinały– 13.12.2023 środa (Krasne) ZMIANA TERMINU ZAWODÓW

Koszykówka dziewcząt Finał – 19.12.2023 wtorek (Błażowa)

Koszykówka chłopców Finał – 20.12.2023 środa (Błażowa)

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI – „Alternatywne sporty w programie SKS (i nie tylko)”.

przez | 30 listopada 2023

PODKARPACKI WOJEWÓDZKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W RZESZOWIE

ZAPRASZA NAUCZYCIELI NA WARSZTATY

ALTERNATYWNE SPORTY W PROGRAMIE SKS
(i nie tylko)

Kiedy?

8 grudnia (piątek) w godz. 12.oo – 15.oo 

Gdzie?

Centrum Sportu i Rozrywki WR Sport w Świlczy k/Rzeszowa

 

Co będzie można zobaczyć oprócz wspaniałego obiektu sportowego? – 
Prezentacje, pokazy, omówienie zasad nietypowych dyscyplin sportu m.in.:

TEQBALL

SPEEDBALL

FREESTYLE

VR (VIRTUAL REALITY)

SQUASH

FUTNET

 

Zgłoszenia wyłącznie e-mailowo na adres podkarpackiszs@wp.pl.

Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Mistrzostwa Miasta Rzeszowa szkół podstawowych w LA dla uczniów z Powiatu Rzeszowskiego

przez | 20 listopada 2023

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Miasta Rzeszowa szkół podstawowych w Lekkiej Atletyce –

zawody skierowane są dla uczniów ze szkół rzeszowskich oraz z Powiatu Rzeszowskiego

klasa 5 i 6 (rocznik 2010 i 2011): 60m, 200m, 600m, w dal (strefa), wzwyż, kula    

klasa 7 i 8 (rocznik 2008 i 2009): 60m, 300m, 600m, w dal, wzwyż, kula

LISTOPAD 2023– PLANOWANE ZAWODY SPORTOWE

przez | 7 listopada 2023

LISTOPAD 2023– PLANOWANE ZAWODY SPORTOWE

IGRZYSKA DZIECI

Unihokej dziewcząt – 22.11.2023 (Kamień)

Unihokej chłopców – 23.11.2023 (Kamień)

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Unihokej dziewcząt – 29.11.2023 (Kamień)

Unihokej chłopców – 30.11.2023 (Kamień)

 

LICEALIADA

Piłka ręczna dziewcząt – 16.11.2023 (Błażowa)

Piłka ręczna chłopców – 17.11.2023 (LO Dynów)

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe- Zespół Szkół w Tyczynie 11.10.2023

przez | 11 października 2023

W dniu 11 października 2023r. na terenie parku tyczyńskiego przy Zespole Szkół w Tyczynie odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

W sztafetach – składających się po 6 zawodników w każdej drużynie, w kategorii dziewcząt
i chłopców wystartowało ok. 250 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu rzeszowskiego.

Myślą przewodnią zawodów było wyłonienie po dwie drużyny w kategorii chłopców oraz dziewcząt, mających reprezentować powiat rzeszowski w finałach wojewódzkich, które odbędą się 23 października br. w Kolbuszowej, ale także popularyzacja lekkiej atletyki wśród  młodzieży oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki:

IGRZYSKA DZIECI – Dziewczęta

Miejsce

Szkoła

1

SP Zaczernie- awans FW

2

SP Hyżne- awans FW

3

SP Trzebownisko

4

SP Tyczyn

5

SP Dynów

6

SP Wólka Podleśna

7

SP Sokołów Młp.

 

IGRZYSKA DZIECI – Chłopcy

Miejsce

Szkoła

1

SP Dynów – awans FW

2

SP Zaczernie – awans FW

3

SP Sokołów Młp.

4

SP Trzebownisko

5

SP Tyczyn

6

SP Wólka Podleśna

7

SP Stobierna

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ –  Dziewczęta

Miejsce

Szkoła

1

SP Zaczernie – awans FW

2

SP Sokołów Młp. – awans FW

3

SP Stobierna

4

SP Tyczyn

5

SP Dynów

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – Chłopcy

Miejsce

Szkoła

1

SP Trzeboś- awans FW

2

SP Stobierna – awans FW

3

SP Dynów

4

SP Sokołów Młp.

5

SP Nosówka

6

SP Tyczyn

7

SP Chmielnik

8

SP Wólka Podleśna

 

LICEALIADA –  Dziewczęta

Miejsce

Szkoła

1

ZSTW Trzciana – awans FW

2

LO Dynów – awans FW

3

ZSzZ Dynów

4

ZS Tyczyn

 

LICEALIADA – Chłopcy

Miejsce

Szkoła

1

ZSzZ Dynów – awans FW

2

LO Dynów – awans FW

3

ZS Tyczyn

4

ZSTW Trzciana

 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za determinację i wysiłek w dążeniu do zwycięstwa,

życzymy dalszych sukcesów w FINALE WOJEWÓDZKIM W KOLBUSZOWEJ 

 

PSZS w Rzeszowie